Зуби мудрості

зуби мудрості Блог

З віком приходить мудрість. Зокрема, зуби мудрості.

Ваш рот зазнає багато змін у вашому житті. Одна з основних стоматологічних змін, яка зазвичай відбувається у віці від 17 до 21 року, – це поява ваших третіх корінних зубів. Історично ці зуби називалися зубами мудрості, тому що вони з’явилися в більш зрілому віці.

Коли вони прорізаються правильно, здорові зуби мудрості можуть допомогти Вам жувати. Це нормально відчувати невеликий дискомфорт, коли з’являються зуби мудрості, але якщо вас турбує гострий біль, негайно зверніться до стоматолога.

Прорізування останніх постійних зубів

Зуби мудрості можуть привести до проблем, якщо для них недостатньо місця на поверхні щелепи або вони прорізаються в неправильному положенні. Якщо дантист каже, що зуби мудрості ретиновані, він має на увазі, що вони застрягли в щелепі або під яснами.

Протягом усього періоду прорізування постійних зубів Ваш стоматолог буде контролювати ротову порожнину за ознаками наступного:

 • Постійні зуби, які знаходяться в неправильному положенні, можуть призводять до застрягання їжі. Що стає поживою для бактерій, що викликають каріес.
 • Які не прорізались належним чином, можуть погіршити якість гігєну ротової порожнини.
 • Які частково пройшли, можуть дати бактеріям місце для входу в ясна і створити місце для інфекції. Це також може призвести до болю, набряку і скутості щелепи.
 • Для яких немає місця, щоб прорізатись, здатні змістити інші зуби та зіпсувати естетику зубного ряду.
 • Які піддались впливу бактеріальної інфекції до прорізування можуть утворювати фолікулярну кісту в товщі кістки щелепи.

Чому тобі потрібно видаляти зуби мудрості?

Кожен пацієнт унікальний, але в цілому, такі постійні зуби можуть бути видалені, коли є докази патологічних змін у роті, таких як:

 1. Зубний біль
 2. Інфекція
 3. Кіста
 4. Пухлина
 5. Пошкодження сусідніх зубів
 6. Захворювання ясен
 7. Карієс (якщо неможливо відновити зуб)
 8. Ваш стоматолог може також рекомендувати видалення зубів мудрості в рамках лікування брекетами.

Перш ніж приймати будь-які рішення, Ваш стоматолог огляне ротову порожнину і зробить рентген. Разом, ви і ваш лікар можете обговорити кращий курс лікування.

Зберегти зуби Мудрості?

Зуби мудрості, які не видаляються, повинні контролюватися, тому що потенціал для розвитку проблем пізніше все ще існує. З віком люди піддаються більшому ризику виникнення проблем зі здоров’ям, включаючи потенційні проблеми з зубами мудрості. Обов’язково потрібно користуватись зубною ниткою навколо ваших зубів мудрості і регулярно відвідувати стоматолога. Регулярні візити дозволяють стоматологу оцінити ваші зуби мудрості і ваше загальне стоматологічне здоров’я.

[Total: 1    Average: 5/5]

Також читайте

Rate article
Call Now Button