Безметалова кераміка переваги та протипокази

безметалеві коронкиСтоматологія давно займається протезуванням зубів, але найперспективніший напрямок сьогодні — безметалева кераміка — була відкрита в кінці 20 століття, а користуватися популярністю почала тільки зараз.

До безметалової кераміки часто користувалися зубними протезами з високим вмістом:

  • нікелю,
  • кобальту,
  • молібдену,
  • хрому,
  • берилію,
  • золота і платини.

Деякі з цих металів дуже легко можуть викликати алергічну реакцію (нікель, берилій), адже концентрація цих речовин в протезі тисячократно перевищує допустиму добову норму споживання цих металів в організм, а з-за постійного контакту з протезом уникнути цього неможливо. Інші безпечні, але вони надають неприродний вигляд зубах, а золоті або платинові протези дуже дорогі.

Переваги безметалової кераміки

безметалевий мостоподібний протез
Безметалова кераміка за своїми властивостями дуже схожа на людський зуб, але порівняно з ними має ряд переваг. Найголовніше якість, завдяки якому варто зупинити свій вибір саме на даному вигляді кераміки, — це абсолютно точна імітація справжніх зубів, аж до відтінку і характерного зубного блиску.

Зубні коронки з безметалової кераміки особливо міцні, термін їх експлуатації необмежений, вони зовсім не зношуються, на них дається довічна гарантія. А поверхню штучного зуба настільки гладка, що на ньому не утворюється наліт. Висока стикування зуба з десною робить неможливим утворення карієсу, а висока термоізоляція дозволяє насолоджуватися стравами будь-якої температури.

Безметалова кераміка гіпоалергенна, її присутність не подразнює ясна, не викликає запальних процесів, а загальна висока естетичність без шкоди для усмішки дозволяє ставити такі коронки і на різці, і на жувальні зуби.

Крім плюсів, у цього виду зубних коронок є і мінуси: досить висока вартість, викликана складним процесом виготовлення і дорогими матеріалами для створення зліпків, а от технічні неточності мінімальні і залежать тільки від майстерності виробника.

Протипоказання безметалової кераміки

Є протипоказання для використання таких коронок: глибокий прикус, скрегіт зубами, загальне зниження стану імунітету, остеопороз. У всіх інших випадках при необхідності таку коронку ставити можна. Безметалова кераміка — те, що потрібно тим, хто піклується про красу і здоров’я своїх зубів.

Також читайте

Опубліковано у Блог. Додати до закладок постійне посилання.