Герметизація фісур – що це таке для чого потрібно?

стоматологія трускавець Блог

Що таке фісури, які типи фісур існують?

Фісури – фізіологічні заглиблення на поверхні жувальних зубів, що відмежовують між собою жувальні горбки. Фізіологічно вони необхідні для кращого розтирання та розжовування харчового комка. З точки зору анатомії зубів, якраз фісури є найбільш схильними до каріозних уражень. Цьому є декілька причин:

  • Товщина емалі в ділянці фісур є тоншою, ніж на екваторі чи горбках зубів;
  • В фісурах затримуються залишки їжі, що сприяє більш тривалому впливу кислотного середовища на тверді тканини;
  • При неправильній щоденній гігієні ротової порожнини фісури фактично не вичищаються;
карієс в фісурі

Доволі часто в фісурах виникає таке явище, як хронічний каріес. Небезпека такого ураження полягає у мінімальних больових відчуттях або цілковитій їх відсутності. Зуб поступово руйнується, хоча візуально може виглядати цілковито здоровим із невеликою темною плямкою. Хронічний каріес може ускладнитись хронічним фіброзним пульпітом, який теж протікає в’яло, без гострої запальної реакції. Хронічний пульпіт прогресує у періодонтит, а останній може бути показом до видалення зуба, оскільки є вогнищем хронічної інфекції в організмі.

Які види фісур існують?

Класифікація фісур доволі проста, вони можуть бути відкриті або закриті. Перші мають лійкоподібну форму та добре омиваються ротовою рідино, а тому менш схильні до ураження каріесом, аніж фісури закритого типу. Фісури закритого типу варто герметизувати інвазивним методом. За допомогою тоненького бора, лікар переводить фісуру із закритого типу у відкритий та одразу ж проводить її герметизацію.

Герметизація фісур, як профілактика каріесу

герметизація фісур


Як показує світова практика герметизація фісур дозволяє значно знизити ризити виникнення каріозних уражень на жувальних групах зубів. Цей метод відноситься до інструментів профілактичної стоматології. Основними показами до проведення герметизації є:

  • глибокі фісури;
  • закриті фісури;

Процедура проводиться після повного прорізування зубів та їх становлення в зубному ряді. Особливо важливу роль відіграє герметизація в дитячому віці. Так стоматологи радять проводити герметизацію фісур перших постійних молярів у віці до 7 років, премолярів – 11, других постійних молярів – 13. Така проста і бюджетна процедура дозволить значно довше зберегти цілісність твердих тканин зубів.

Чому варто проводити герметизацію фісур дітям?

Процедура герметизації є безболісною вона відмінно підходить для знайомства дитини з лікарем стоматологом та створення між ними довірливих відносин. Чи не найбільшою проблемою для дитячих стоматологів залишається неправильна підготовка дітей до відвідин лікаря з боку батьків. Фраза “Лікар тільки подивиться” – якою в абсолютній більшості мами обманюють дітей перетворюється для малюків на справжній жах.

Захист фісур в дитячому віці є важливим, оскільки якраз діти часто нехтують гігієною ротової порожнини та надзвичайно люблять солодощі. Враховуючи, що тверді тканини зубів, які нещодавно прорізались – ще не пройшли процес остаточної мінералізації, то вони більш схильні до руйнування. Як показує статистика причиною втрати зубів в ранньому віці переважно є нехтування профілактикою та гігієною в дитинстві, тому малечу слід правильно готувати до дорослого життя – вчити чистити зуби з юного віку, а для цього потрібно правильно підібрати зубну пасту для дитини.

[Total: 1    Average: 5/5]

Також читайте

Rate article
Call Now Button