Що таке реставрація зубів?

реставрація зубів Блог

Чарівна усмішка відіграє важливу роль в нашому житті, як у самосприйнятті, так і при знайомстві з новими людьми. В порівнянні з минулим століттям стоматологія здійснила прогресивний крок в майбутнє. Якщо раніше люди в віці 40-50 років фактично залишались беззубими, то сьогодні таке явище надзвичайна рідкість. Причина такої позитивної динаміки в лікуванні уражень твердих тканин зубів полягає в профілактиці та вчасному лікуванні каріозних уражень.

Завдяки появі композитних матеріалів стоматолог із звичайного зубного доктора перетворився на митця здатного повернути людині втрачену красу. Сучасні фотополімерні матеріали відкрили для медиків чималі можливості у відновленні твердих тканин зубів. А їх функціональні властивості здатні відстрочити втрату зуба на десятиліття, а подекуди й довше.

Які методи реставрації зубів існують?

пряма реставрація зубів

На даний момент стоматологи застосовують два методи відновлення твердих тканин зубів за допомогою композитних матеріалів:

  • прямий;
  • непрямий;

В першому випадку лікар поступово нарощує композитом втрачені тканини безпосередньо в ротовій порожнині. Цей метод є найбільш поширеним та доволі ефективним. Другий метод передбачає зняття відбитка виготовлення композитної реставрації в лабораторних умовах зубним техніком.

Варто зазначити, що існують два види композитних матеріалів – хімічного твердіння та фотополімери. Останні стали справжньою революцією стоматології. Сьогодні фактично кожен лікар стоматолог використовує фотополімери, оскільки вони дозволяють сконцентруватись на максимально точному відтворенні форми зуба.

Художня реставрація зубів – що це таке?

художня реставрація зубів

Даний термін появився в стоматології в період, коли відновлення форми зуба фотокомпозитами набуло максимальної популярності. Лікарі навчились настільки майстерно пломбувати зуби, що візуально неможливо було відрізнити відновлений зуб від здорового. Художня реставрація зубів це клопіткий процес, який вимагає від лікаря відмінного знання анатомії твердих тканин зуба, володіння основами колористики, чудового розуміння особливостей матеріалу в залежності від виробника. Фактично художня реставрація зубів творчий процес орієнтований не тільки на відновлення функції, але й на повернення естетики.

Від чого залежить ціна реставрації зубів?

Основними ціноутворюючими факторами при відновленні зубів композитними матеріалами є вартість самого матеріалу, розмір та складність дефекту і час витрачений лікарем на його усунення. Художня реставрація зубів – зазвичай вартує дорожче, оскільки вимагає більших часових витрат. Українські стоматологи в переважній більшості роблять акцент на естетиці, особливо під час роботи на передній групі зубів. При цьому наші лікарі не звикли розділяти, реставрацію на художню і не художню. Ціна реставрації зубів варіює від 300 гривень до 3000 гривень залежно від обраної стоматологічної клініки.

Яка гарантія на реставрацію зубів?

Медицина наука не точна і тому гарантії тут не передбачені. Однак, якщо все виконано з дотриманням технологій, дефект твердих тканин менше 50%, а ви не маєте звички відкривати пиво зубами, то така пломба простоїть, як мінімум 2 роки. За останніми спостереженнями, сучасні композити при відмінній гігієні ротової порожнини та регулярному огляді стоматолога можуть виконувати свою функцію понад десять років. Загалом, гарантійні умови найкраще узгоджувати з лікарем під час консультації. При цьому медику слід врахувати ваш спосіб життя, супутні захворювання, особливості мінералізації твердих тканин зуба та якість особистої гігієни ротової порожнини.

[Total: 1    Average: 5/5]

Також читайте

Rate article

Call Now Button