Зубні коронки

зубні коронки Блог

Стоматологічні коронки на зуби являють собою зубчастий “ковпачок”, який розміщується над зубом – для покриття зуба для відновлення його форми і розмірів, міцності і поліпшення його зовнішнього вигляду.Коронки, закріплені на місці, повністю закривають всю видиму частину зуба, що лежить на і над лінією ясен.

Чому потрібні коронки на зуби?

Зубна коронка може знадобитися в наступних ситуаціях:

  • Щоб захистити слабкий зуб (наприклад, від розпаду) від розриву або утримувати разом частини тріснутого зуба
  • Щоб відновити вже зламаний зуб або зуб, який був сильно зношений
  • Щоб покрити і підтримувати зуб з великим заповненням, коли залишилося багато зуба
  • Для проведення зубного мосту на місці
  • Для покриття деформованих або сильно знебарвлених зубів
  • Для покриття зубного імплантату
  • Зробити косметичну модифікацію

Таким чином вдається зберегти зуб, який був сильно пошкоджений каріесом, що він не може бути відновлений пломбуванням. Коронка захищає зуби з високим ризиком розвитку вторинного карієсу, особливо коли пацієнт має труднощі у дотриманні щоденної гігієни порожнини рота.

Коронки на зуби різновиди

Постійні коронки можуть бути виготовлені з нержавіючої сталі в поєднанні з кермікою – металокерамічні, цілком з металу (наприклад, золота або іншого сплаву), метало-пластмаси, пластмаси (тимчасові) або цілком безметалеві коронки з цирконію або кераміки.

Металокерамічні коронки

Металокерамічні коронки – це постійні коронки, які використовуються на постійних зубах, як найбільш оптимальний варіант за ціною та якістю. Такі коронки захищають зуб або та водночас мають високий рівень естетики. Металокерамічні коронки охоплюють весь зуб і захищають його від подальшого розпаду.

Загалом, металокерамічні коронки не вимагають багаторазових візитів до стоматологів, всього 1 для підготовки поверхні зуба і зняття відбитку та 2-й для фіксації постійної металокерамічної коронки. Метали, що використовуються в коронках, включають сплави, які мають високий вміст золота або платини, або сплави основних металів (наприклад, кобальт-хром і сплави нікель-хрому).

Металокерамічні коронки добре витримують кусаючі і жувальні сили і, безперечно є одними з найстійкіших з точки зору зносу. Крім того, металокерамічні коронки рідко стираються або ламаються. Вони є гарним вибором для будь-якої групи зубів, хоче все ж таки дещо поступаються за естетикою цирконієвим коронкам.

Цирконієві коронки

безметалеві коронки

Зубні коронки з цирконію можуть бути підібрані з ідентичним кольором до сусідніх зубів (на відміну від металокермічних коронок). Поряд з керамічними коронками, цирконієві виглядають як звичайні зуби. Не завжди з першого погляду навіть професійний стоматолог здатен відрізнити зуб з цирконієвою коронкою від справжнього живого зуба. Ці коронки ідеальний вибір для естетичної групи фронтальніх зубів, проте завдяки високій міцності цирконію їх можна впевнено використовувати для жувальної групи, а також для мостоподібних протезів.

Зовнішньо метало-керамічні та цирконієві коронки забезпечують кращу відповідність природного кольору, ніж будь-який інший тип коронок.

Тимчасові коронки

Тимчасові коронки виготовляються в кабінеті лікаря-стоматолога, безпосередньо в момент візиту та призначені для захисту поверхні зуба на період виготовлення постійної коронки. Як правило, тимчасові коронки виготовляються з матеріалу на основі акрилу, тобто пластмаси.

Є ще два різновиди коронок, які ще часом можуть рекомендувати мастодонти стоматології – метало-пластмасові та штамповані чи литі металеві. Насправді це морально застарілі, неестетичні, а головне не зовсім безпечні різновиди зубних коронок. Тому ми не рекомендуємо розглядати металопластмасові коронки та суцільнометалеві коронки, як варіант лікування в 21 столітті.

Чи потребують зуби під коронкою спеціальний догляд?

Хоча зубні коронки не вимагають особливого догляду, пам’ятайте, що те, що зуб під коронкою не означає, що він захищений від вторинного каріесу або захворювання ясен. Безперечно якісна гігієна порожнини рота, включаючи чищення зубів щонайменше двічі на день, щоденне чищення зубною ниткою – особливо навколо ділянки коронки і полоскання антибактеріальною рідиною для рота принаймні раз на день є запорукою тривалого збереження.

Скільки коштують зубні коронки?

Витрати на коронку змінюються залежно від того, в якій частині країни ви живете і від типу вибраної коронки (наприклад, цирконієві коронки, як правило, дорожчі, ніж металокерамічні коронки). Ціни на коронки можуть варіювати від $100 до $300 за одну корону. Слід зауважити, що в цю вартість включена робота зубного техніка, витратні матеріали та робота лікаря стоматолога.

[Total: 2    Average: 4.5/5]

Також читайте

Rate article
Call Now Button