Яка їжа викликає каріес?

Блог
яка їжа викликає каріес

Підвищена карієсогенність окремої їжі безпосередньо пов’язана із надлишковим вмістом у раціоні вуглеводів та зниженою кількістю мінеральних солей, вітамінів та інших життєво-важливих для організму компонентів. При цьому основним стартовим механізмом розвитку карієсу зубів є підвищене вживання рафінованих цукрів, перш за все цукрози, котра сприяє розвитку специфічної мікрофлори та зростанню кислотності в порожнині рота, що є умовою, яка підвищує демінералізацію емалі.

Наукові підтвердження епідеміології каріесу

епідеміологія каріесу
Епідеміологічні спостереження, виконані в різних країнах підтверджують тісну кореляцію між кількістю вживаного цукру та інтенсивністю карієсу зубів. Також існує факт експериментального відтворення появи карієсу у лабораторних тварин. Методом застосування дієти із збільшеним вмістом вуглеводів та неповноцінністю раціонів у якісному відношенні, вчені довели роль харчового фактору в розвитку карієсу зубів. Опірність найтвердішої тканини людського організму різко знижується при неповноцінному в якісному та кількісному відношенні харчуванні. Адже це викликає збій у системах вуглеводневого та мінерального обміну.

М’яка, багата на цукор їжа найбільш небезпечна для ваших зубів?

що викликає каріес
Інший бік медалі – цивілізація харчування (стиль харчування в залежності від культурних особливостей), коли в загальному раціоні переважає м’яка їжа, яка зменшує функціональне навантаження на жувальний апарат. Це в свою чергу призводить до порушення фізіологічного очищення поверхні емалі та сприяє розвитку патогенної мікрофлори у ротовій порожнині.

До небезпечних з точки зору розвитку каріозних уражень варто віднести й смоктальні цукерки. Адже в такому випадку вплив цукрів на pH порожнини рота тривалий і наносить значно більше шкоди, аніж у випадку вживання шоколаду.

Як зберегти міцність емалі та уникнути розвитку каріесу?

Доведено, що поширеність цього захворювання пов’язана із вмістом фтору в питній воді. Особливо висока ураженість карієсом виявлена у осіб, які вживають воду з дуже низькими концентраціями фтору – 0,1-0,3 мг/л.

У більшості населення вже в віці 12—14 років поширеність карієсу в цих районах досягає 85—98%. Це означає 6—8 уражених зубів на одного обстежуваного.

Отож запорукою профілактики каріесу з точки зору харчування буде:

  • зменшення в раціоні продуктів із високим вмістом цукрів;
  • зменшення кількості м’якої солодкої їжі;
  • вживання продуктів багатих на кальцій;

Проте безперечно, найкращий спосіб уникнути каріозних уражень – це регулярні відвідини стоматолога. Вчасна діагностика та лікування. Безперечно, також необхідно знати – як правильно чистити зуби, бо без цих навичок, уникнути каріесу буде складно.
Також зазначимо, що професійна гігієна ротової порожнини мінімум двічі на рік спільно із правильним способом харчування практично гарантує збереження цілісності зубної емалі на тривалий термін, за умови відсутності комплексних захворювань.

[Total: 1    Average: 5/5]

Також читайте

Rate article
Call Now Button