Що робити якщо болить зуб?

зубний біль Блог

Зубний біль за характеристикою є одним з найгостріших типів болю, які фактично майже неможливо витримати. Особливо це стосується гострих запальних станів пульпи зуба. Гострий фіброзний та гнійний пульпіт змушують пацієнта незважаючи на час доби шукати лікаря стоматолога. Що робити, якщо ви знаходитесь в такій місцевості, де немає доступу до стоматологічної поліклініки, а жодних специфічних медикаментів немає під рукою. В цій статті ми розглянемо практичні народні способи зупинити зубний біль.

Як зменшити зубний біль – народні поради

Полоскання Солоною Водою

Ополіскування ротової порожнини розчином теплої соленої води з краплею йоду допоможе зменшити больові відчуття. Рецепт суміші 1/2 чайної ложки кухонної солі на стакан води плюс одна дві краплини йоду. Рідину варто виплюнути, не ковтати! Скористайтесь зубною ниткою, щоб видалити залишки їжі, які могли залишитись після їди.

Безрецептурні знеболюючі

Стоматологи пропонують ацетамінофен для дітей. Для дорослих, підійде ібупрофен або німесил. Препарати проковтніть відповідно до інструкції – не експериментуйте та не кладіть їх прямо на зуб чи ясна! Цей народний метод не працює і може тільки нашкодити.

Холодний компрес

Якщо ваше обличчя опухло, покладіть пакет з льодом на щоку. Це може допомогти полегшити біль, особливо у випадках гострого гнійного пульпіту. Набряк може також означати, що у вас розвивається абсцес або інше небезпечне ускладнення, котре може викликати серйозну інфекцію в тілі щелепи та інших зубах. Якомога швидше зверніться до стоматолога за лікуванням.

Анестетики зовнішньої дії

Це знеболюючі гелі або рідини, що мають в своєму складі бензокаїн, котрий при контакті із слизовою оболонкою ротової порожнини створює обезболюючий ефект. На деякий період часу ви відчуєте оніміння в роті, однак, Будьте обережні ці ліки призначені тільки для короткочасного використання.

Лід

Покладіть трохи льоду в руку, на ту ж сторону, що і хворий зуб. Втирайте лід в простір між великим і вказівним пальцями протягом 7 хвилин або поки ділянка не оніміє. Чому це працює? Дослідники вважають, що лід зупиняє больові сигнали мозку.

Гвоздичне масло

Це природний засіб знеболюючий засіб, що здавна застосовується в стоматології. Нанесіть його безпосередньо на хвору ділянку, або змочіть ватний тампон і промокніть його поруч із зубом і яснами в болючій ділянці. За ефектом воно має схожу дію як бензокаїн та анестетики зовнішньої дії.

Часник

При роздавлюванні часнику, ви випускаєте аліцин, маслянисту рідину, яка є натуральним борцем з хворобами. Як це полегшить біль – не зовсім зрозуміло. Але ви можете спробувати пожувати шматочок часнику або покласти нарізані шматочки на зуб. Це безпечно, за винятком, звичайно, аромату.

Народні методи зупинки зубного болю

Народні способи як зупинити зубний біль мають виключно короткочасний ефект, який може полегшити страждання. Безперечно у випадку гострого зубного болю слід якомога швидше звернутись до лікаря стоматолога. Пам’ятайте, що чим довше ви відкладаєте візит, тим більш інвазивним буде лікування та значно зростають шанси небезпечних ускладнень. Найкращий спосіб уникнути зубного болю – своєчасна профілактика захворювань ротової порожнини та регулярна професійна гігієна ротової порожнини.

[Total: 1    Average: 5/5]

Також читайте

Rate article
Call Now Button