- Чому видаляють зуби?
- Скільки коштує видалення зуба?
- Як підготуватися до видалення зуба
- Крім того, повідомте свого стоматолога про будь-яку з наступних проблем:
- Вам можуть призначити антибіотики в дні, що передують процедурі, якщо:
- В день видалення зуба корисно мати на увазі наступне, щоб забезпечити якісне лікування:
- Яка процедура видалення зуба?
- Просте видалення
- Хірургічна операція екстракція зуба
- Також читайте
Чому видаляють зуби?
Багатьом підліткам та дорослим видаляють зуби мудрості, аби убезпечтити від подальших ускладнень, які можуть бути викликані їх прорізуванням. Проте, окрім показань до видалення зубів мудрості, є ще й загальні покази до видалення зубів.
Надмірний карієс, інфекція зубів і скупченість можуть стати причиною видалення зуба. Тим, хто хоче вирівняти прикус за допомогою брекетів, може знадобитися видалити один або два зуби, щоб звільнити місце для інших зубів, коли вони стануть на місце. Крім того, тим, хто проходить курс хіміотерапії або готується до трансплантації органів, може знадобитися видалення пошкоджених зубів, щоб зберегти ротову порожнину здоровою.
Видалення зуба виконується стоматологом і є відносно швидкою амбулаторною процедурою з місцевою, загальною, внутрішньовенною анестезією або комбінацією. Видалення видимих зубів – це просте видалення. Зуби, які зламані, нижче поверхні ясен, або ретеновані в щелепі вимагають більш складної процедури.
Скільки коштує видалення зуба?
Вартість видалення зуба варіюється в широких межах в залежності від того, чи піддався зуб впливу, чи існує ризик ускладнення, яка кваліфікація лікаря. Так звичайне видалення студентом стоматологом чи лікарем-інтерном в університетській поліклініці може обійтись безкоштовно або за мінімальні кошти. А от видалення зуба в приватних стоматологічних кабінетах зазвичай коштує від 500 до 2000 гривень за зуб.
Вартість видалення пошкоджених зубів значно вища і може варіювати десь між 3000 – 6000 гривень. Фактично таке видалення це вже оперативне втручання, часом доволі таки непросте. Безперечно ціни коливаються в залежності від географії та економіки кожного конкретного регіону. Так в обласних центрах, як правило ціни вищі.
Як підготуватися до видалення зуба

Перш ніж планувати процедуру, ваш стоматолог зробить рентген знімок щелепи та зуба, який планується видаляти. Обов’язково повідомте свого лікаря-стоматолога про будь-які ліки, які ви приймаєте, а також вітаміни, добавки і безрецептурні препарати. Ця інформація є важливою оскільки усі ці на перший погляд безневинні речі впливають на ваш організм та можуть викликати нетипові чи нестандартні реакції.
Скажіть вашому дантисту, якщо ви скоро будете лікуватися від іншого захворювання за допомогою внутрішньовенного препарату під назвою бісфосфонат. Якщо це так, то видалення повинно бути зроблено до початку медикаментозного лікування, інакше ваша щелепа може піддатися ризику остеонекрозу.
Крім того, повідомте свого стоматолога про будь-яку з наступних проблем:
- вроджений порок серця
- діабет
- захворювання печінки
- захворювання щитовидної залози
- ниркова хвороба
- гіпертонія
- штучний суглоб
- пошкоджені серцеві клапани
- захворювання надниркових залоз
- порушення імунної системи
- історія бактеріального ендокардиту
Ваш стоматолог має переконатися, що всі умови стабільні та прогнозовані, перш ніж ви піддастеся видаленню зуба.
Вам можуть призначити антибіотики в дні, що передують процедурі, якщо:
- ваша операція, як очікується, буде довгою
- у вас є інфекція або ослаблена імунна система
- у вас є певний медичний стан, що підвищує ризики виникнення агресивного бактеріального ускладнення
В день видалення зуба корисно мати на увазі наступне, щоб забезпечити якісне лікування:
- Якщо ви будете отримувати внутрішньовенну анестезію, надіньте сорочку з короткими рукавами або вільний одяг, не їжте і не пийте протягом шести-восьми годин до вашого призначення.
- Не куріть заздалегідь.
- Повідомте свого стоматолога, якщо у вас застуда, так як вам ймовірно доведеться перенести прийом.
- Повідомте свого стоматолога, якщо у вас була нудота або блювота напередодні ввечері, можливо лікар обдумає альтернативні методи анестезії.
Яка процедура видалення зуба?
Видалення зуба буде простим або хірургічним, в залежності від того, чи ваш зуб стійкий і доступний або пошкоджений чи ретенований в товщі щелепи.
Просте видалення
Ви отримаєте місцеву анестезію, знеболить ділянку довкола вашого зуба, так що ви будете відчувати тільки тиск, а не біль, під час процедури. Потім стоматолог використовуючи інструмент під назвою елеватор зруйнує періодонтальні зв’язки якими зуб кріпиться до кістки, щоб послабити зуб, а за допомогою щипців, видалить. Після того лікар проведе ревізію альвеоли (порожня лунка зуба), щоб переконатись, що корінь зуба не зламався, а в самій альвеолі немає жодних утворень.

Хірургічна операція екстракція зуба
Ви, швидше за все, отримаєте як місцеву анестезію, так і внутрішньовенну анестезію, остання з яких робить вас спокійним і розслабленим. Ви також можете отримати загальну анестезію, залежно медичних показів. При загальній анестезії ви будете залишатися без свідомості під час процедури.
Хірург-стоматолог зробить невеликий надріз на яснах. Йому може знадобитися видалити кісткову тканину навколо вашого зуба або вирізати ваш зуб, перш ніж його можна буде вийняти.
За матеріалами – https://www.healthline.com/ та https://www.mouthhealthy.org/