Чи можна вагітним лікувати зуби?

Блог
стоматологічне лікування вагітних

Вагітність і стоматологічне лікування є звичайною проблемою для майбутніх мам. Профілактичні стоматологічні чистки та щорічні огляди під час вагітності не тільки безпечні, але й рекомендовані. Підвищення рівня гормонів під час вагітності призводить до того, що ясна набухають, можуть кровоточити і захоплювати їжу, що сприяє загостренню запальних явищ.

Стоматологічна профілактика робота під час вагітності необхідна для уникнення пероральних інфекцій які опосередковано можуть бути пов’язані з передчасними пологами.

Лікування зубів під час вагітності?

лікування зубів вагітним

Зубні роботи під час вагітності, такі як пломбування порожнин і встановлення коронок, слід проводити, щоб зменшити ймовірність проникнення в жіночий організм небезпечних інфекцій. Якщо стоматологічне лікування виконується під час вагітності, другий триместр є ідеальним. З початком третього триместру, вагітним важко лежати на спині протягом тривалого періоду часу, що ускладнить процес лікування.

Найбезпечніший шлях – відкласти всі непотрібні стоматологічні роботи до народження.

У випадках, які не є гострими та можуть бути перенесеними, неодмінно слід скористатись такою можливістю. Однак іноді необхідна екстрена стоматологічна робота, наприклад, пломбування кореневого каналу або видалення зуба. Естетичні процедури, такі як відбілювання зубів та інші косметичні процедури, повинні бути відкладені до народження. Краще уникати цих стоматологічних втручань під час вагітності і зменшити ризики для дитини, що розвивається, навіть якщо вони мінімальні.

Препарати, що застосовуються при стоматологічному лікуванні вагітних?

В даний час існують суперечливі дослідження щодо можливих несприятливих впливів на дитину, що розвивається, від медикаментів, що використовуються при стоматологічних процедурах. Лідокаїн є найбільш часто використовуваним препаратом для обезболення в стоматології. Лідокаїн (категорія В) перетинає плаценту після введення.

К випадку стоматологічного лікування під час вагітності, кількість введеної анестезії повинна бути якомога меншою, але все ж достатньою, щоб зробити його комфортним. Якщо ви відчуваєте біль, обов’язково повідомте лікаря. Коли ви відчуваєте себе комфортно, кількість стресу до вас і дитини зменшується. Крім того, чим зручніше вам, тим легше працювати лікарю.

Стоматологічне лікування часто вимагає прийому антибіотиків для профілактики або лікування інфекцій. Антибіотики, такі як пеніцилін, амоксицилін і кліндаміцин, які позначаються категорією B для безпеки під час вагітності, можуть бути призначені після процедури.

Рентген зубів під час вагітності?

Регулярні щорічні діагностичні рентгенівські знімки, як правило, відкладаються до народження дитини. Рентгенівські промені необхідні для виконання багатьох стоматологічних процедур, особливо екстренних ситуацій. За даними Американського радіологічного коледжу, жоден діагностичний рентген не має достатньої дози опромінення, щоб викликати побічні ефекти в ембріонах або плоді, що розвивається. Тому загалом рентген обстеження є цілком безпечним, як для матері, так і для дитини.
За даними ADA і ACOG, під час вагітності рентгенівське дослідження зубів вважається безпечним з відповідним захистом.

чи можна вагітним лікувати зуби

Деякі жінки уникнають стоматологічного лікування протягом першого триместру, знаючи, що це найбільш вразливий час розвитку. Тим не менш, немає жодних доказів, які свідчать про шкоду для дитини у тих, хто лікувався у стоматолога протягом цього періоду часу. Зазначимо, якщо протягом третього триместру вагітна потребує не екстренного стоматологічного лікування, воно зазвичай відкладається до народження. Це дозволяє уникнути ризику передчасних пологів.

Рекомендації для вагітних від стоматологів:

  • Американська стоматологічна асоціація (ADA) рекомендує вагітним жінкам вживати збалансовану дієту, ретельно чистити зуби затвердженою ADA фторидною зубною пастою два рази на день і ниткою щодня.
  • Проводьте профілактичні обстеження та санацію ротової порожнини під час вагітності.
  • Повідомте своєму стоматологу, що ви вагітні.
  • Відкладіть не екстренні стоматологічні процедури до другого триместру або після пологів, якщо це можливо.
  • Підтримуйте здоровий кровообіг, підтримуючи ноги непересіченими, коли ви сидите на стільці стоматолога.
  • Візьміть подушку, щоб вам і дитині було більш комфортно.
  • Принесіть навушники та улюблену музику.
[Total: 1    Average: 5/5]

Також читайте

Rate article
Call Now Button