Зубна паста для дітей: як вибрати підходящий засіб і на що звернути увагу в її складі

як купити зубну пасту дитині Блог

зубна паста для дітей

До регулярного чищення зубів привчають з самого дитинства. Адже від стану молочних зубів безпосередньо залежить процес формування постійних. Тому з появою у дитини першого зуба ще до року варто задуматися про заходи профілактики карієсу – саме час почати привчати малюка до підтримання гігієни порожнини рота. Одну з головних ролей в цьому питанні відіграє зубна паста. Про те, який засіб вибрати і на що звернути увагу в його складі, поговоримо в нашій статті.

Яку зубну пасту купити дитині?

як купити зубну пасту дитині
Чим дитяча зубна паста відрізняється від дорослої?

З вигляду може здатися, що ніяких відчутних відмінностей немає, однак у першому випадку виробники піклуються про те, щоб допомогти дитині звикнути до щоденного чищення зубів. Тому вони додають у свою продукцію спеціальні компоненти для приємного смаку і попередження блювотного рефлексу. Деякі компанії докладають до тюбиків яскраві іграшки, розмальовки та головоломки – все це робиться для того, щоб зацікавити малюка, зробити процедуру веселою і приємною. Тим не менш, при виборі пасти, перш за все, слід звертати увагу на її склад.

Як правильно вибрати дитячу зубну пасту

На замітку! Багатьох батьків турбує питання: що робити, якщо дитина з’їла зубну пасту?
Сучасні виробники дитячих засобів для догляду за порожниною рота враховують таку можливість, а тому не додають у свою продукцію компоненти, які становлять небезпеку для здоров’я малюка. Інше питання, якщо дитина наковталася пасти для дорослих. В цьому випадку слід деякий час поспостерігати за її станом – при появі нудоти потрібно негайно звернутися за медичною допомогою.

Якою зубною пастою чистити зуби дитині?

Для початку варто зауважити, що діткам не підходить продукція, розрахована на дорослих. Також не рекомендується використовувати засоби для всієї родини, якщо дитині ще немає 12-14 років. Справа в тому, що «доросла» концентрація активних компонентів може заподіяти шкоду його організму. Тому спершу варто розібратися з тим, яку пасту вибрати з урахуванням віку.

Робимо вибір, виходячи з віку:

  • від 0 до 3 років: перша паста для самих маленьких повинна максимально дбайливо очищати молочні зубки, тому показник абразивності в даному випадку не повинен перевищувати 20 умовних одиниць. Світові експерти в галузі дитячої стоматології стверджують, що поки діти не навчилися правильно полоскати рот, близько 30% вмісту тюбика вони просто з’їдають, тому засіб не повинен містити надто потужних діючих компонентів. В даному випадку концентрація фтору має бути на найнижчому рівні – не більше 200 ppm. Краще, якщо фтору не буде зовсім.
  • Від 3 до 6-7 років: приблизно в цей час починається поступова зміна молочних зубів постійними, і це необхідно враховувати. Засіб має забезпечити захист від карієсу. При цьому деякі додаткові компоненти сприяють зменшенню неприємних відчуттів, пов’язаних зі зміною зубів. Показник RDA не повинен перевищувати 50 одиниць, в той час як оптимальною концентрацією фтору для даного віку є показник 500 ppm.
  • Від 7 до 10 років і старше: як правило, у дітей у цьому віці велика частина молочних зубів вже змінилася постійними. У відповідних пастах вміст фтору наближений до показників, характерних для дорослих засобів по догляду за зубами – близько 1400 ppm. При цьому рівень абразивності не повинен перевищувати планку в 50 одиниць.

Як вибрати зубну пасту дитині?

вибираємо зубну пасту для дитиниВідповідь на це питання передбачає ретельний аналіз складу засобу. Деякі недобросовісні виробники насичують свою продукцію небезпечними речовинами, тому батькам залишається самостійно перевіряти склад придбаних засобів. Отже, зверніть увагу на наступні компоненти:

   • антибактеріальні речовини: триклозан, хлоргексидин і можуть нашкодити мікрофлорі порожнини рота, тому такі пасти краще не купувати без попередньої консультації з фахівцем,
   • піноутворюючі: SLS і Е 487 характеризуються досить високим ступенем токсичності, пересушують слизову і нерідко провокують алергічні реакції,
   • сполучні: безпечними вважаються тільки натуральні загусники – смола дерева або, наприклад, морських водоростей.

Уникайте засобів, що містять целюлозу і акрилову кислоту, фториди: допускаються в дитячих пастах, однак перед їх використанням краще проконсультуватися зі стоматологом, консерванти: ця група компонентів забезпечує тривалий термін придатності, однак може представляти певну небезпеку для дитини, смакові добавки: перевагу варто віддавати продукції з натуральними підсолоджувачами, тобто без сахарину та синтетичних барвників, абразивні речовини: важливо, щоб показник концентрації абразивності був у допустимих межах, враховуючи вік дитини.

Фахівці рекомендують звернути увагу на натуральні зубні пасти для дітей, які гарантовано не містять шкідливих і токсичних компонентів. Тут важливо вибрати не тільки безпечний, але і корисний засіб, який би сприв нормальному росту і розвитку зубів.

Корисні компоненти

Якісна зубна паста для дітей зазвичай містить в собі молочні ферменти, які стимулюють імунну систему і захисні властивості слини. Нерідко в неї додають казеїн – натуральний білок забезпечує накопичення кальцію в емалі. Також допускається використання засобів з фтором в органічній формі. В описі складу він може бути позначений як олафлюр або амінофторид.

Слід розуміти, що це лише допоміжний засіб для підтримання якісної гігієни порожнини рота. Важливу роль також відіграє регулярність чищення зубів, профілактичні огляди в кабінеті стоматолога і збалансоване харчування.

ТОП-5 кращих дитячих зубних паст на думку експертів

рейтинг зубних пастLakalut: під цим німецьким брендом випускається паста Lacalut Baby – відмінний вибір для дітей у віці до 4-х років. В складі немає шкідливих речовин, але зате є приємний малиновий присмак. Серед корисних компонентів можна відзначити органічні фториди, а також вітаміни A і E. President: під даною маркою виробляється дитяча паста President Baby, яка розрахована на малюків від 0 до 3-х років. У складі є гліцерофосфат кальцію для зміцнення тканин зубів і речовини, які нейтралізують кислоти руйнують. Baby – запашна ромашка – засіб не дає рясної піни, щоб дитині було зручно проводити чистку зубів, якщо вона ще не навчилася нормально ополіскувати рот і спльовувати воду. У складі екстракт квіток ромашки і альгінат – витяжка з водоростей.

Складно відповісти на питання, які дитячі пасти є найкращими, так як вибір конкретного засобу в чому залежить від стану порожнини рота дитини та її віку. Вище ми розглянули найпопулярніші і гарантовано безпечні пасти, однак перед покупкою все ж краще проконсультуватися зі своїм дитячим стоматологом. Не варто забувати, що важливу роль у питанні здоров’я зубів відіграє зубна щітка, до вибору якої також слід підходити уважно і вдумливо.

[Total: 3    Average: 4.3/5]

Також читайте

Rate article
Call Now Button