Вирівнювання зубів – ортодонтичне лікування

вирівнювання зубів Блог
Contents
 1. Що таке ортодонтичне лікування?
 2. Чому необхідне ортодонтичне лікування?
 3. В якому віці краще проводити ортодонтичне лікування?
 4. Який лікар проводить вирівнювання зубів?
 5. Які обстеження необхідні для ортодонтичного лікування?
 6. Чи потрібно буде видаляти зуби, щоб звільнити місце?
 7. Як проводиться ортодонтичне лікування?
 8. Що таке знімна зубна пластинка?
 9. Незнімні системи
 10. Що таке функціональна дуга?
 11. Що таке невидимі пластинки?
 12. Скільки часу триває ортодонтичне лікування?
 13. Що відбувається, коли зуби вже стали в правильне положення?
 14. Чи болюче ортодонтичне лікування?
 15. Скільки візитів потрібно?
 16. Наскільки успішним буде лікування?
 17. Чи може ортодонтичне лікування пошкодити зуби?
 18. Чи є вирівнювання зубів постійним?
 19. Як я можу отримати ортодонтичне лікування?
 20. Як доглядати за пластинками та зубами?
 21. Харчування під час вирівнювання зубів
 22. Також читайте

Що таке ортодонтичне лікування?

Ортодонтичне лікування – це спосіб випрямлення або переміщення зубів, для поліпшення зовнішнього вигляду посмішки та функціональної жувальної ефективності. Це також може допомогти піклуватися про довгострокове здоров’я жувального апарату: зубів, ясен, щелепних суглобів, кісткової тканини щелеп, завдяки рівномірному розподілу тиску прикусу на всі зуби.

Чому необхідне ортодонтичне лікування?

В багатьох людей зустрічаються переповнені або викривлені зубні ряди. Ортодонтичне лікування випрямляє їх шляхом переміщення зубів в функціонально краще фізіологічне становище. Це дозволяє поліпшити зовнішній вигляд і змикання зубних рядів у прикусі, що дозволяє значно покращити гігієну ротової порожнини.

При неправильному змиканні зубів, відбувається перенапруження м’язів щелепи, що викликає проблеми з суглобами, а іноді і хронічні головні болі.

В якому віці краще проводити ортодонтичне лікування?

Найкращий час, як правило, в дитинстві, але й дорослий вік не є протипоказом для ортодонтичного лікування. Навпаки всечастіше зустрічається практика вирівнювання зубів доросли. Вік менш важливий, ніж правильна кількість зубів та вільне місце в зубному ряді.

Який лікар проводить вирівнювання зубів?

Лікар стоматолог проводить ортодонтичне лікування. У складних ситуаціях вас можуть направити до фахівця з додатковою кваліфікацією. Такий спеціаліст називається стоматологом-ортодонтом.

Які обстеження необхідні для ортодонтичного лікування?

Важливо пройти повне обстеження. Воно включає в себе огляд зубів, рентген зубів/КТ і виготовлення гіпсових моделей зубів.

Потім команда стоматологів приймає рішення, які методи лікування можна застосувати.

Чи потрібно буде видаляти зуби, щоб звільнити місце?

Рішення про необхідність видалення зубів приймає лікар стоматолог після вимірювання розмірів зубних рядів та визначення необхідного простору для вирівнювання зубів.

Зазвичай видалення зубів вдається уникнути. Частіше це доводиться робити в старшому віці коли ріст щелепних кісток уже зупинився, а місця в зубному ряді недостатньо.

Часом доводиться видаляти фолікули постійних зубів, щоб попередити зміщення зубів після ортодонтичного лікування.

Як проводиться ортодонтичне лікування?

Ортодонтичне лікування може бути зроблено з використанням багатьох приладів, які більшість людей називають “пластинки”.

Що таке знімна зубна пластинка?

Пластинка складається з пластмасової основи, металевих дуг та коригуючих гвинтів. Металеві дуги в необхідних точках створюють тиск на зубний ряд зміщуючи зуби в потрібному напрямку.

Незнімні системи

Металеві брекети

В багатьох випадках для точного зміщення зубів необхідний постійний тиск. В таких випадках застосування знімних пластинок буде неефективним. Незнімні брекет системи були створені для таких клінічних випадків. Вони складаються з фіксованих на зубах елементів та дуги, котра вкладається в них. Таким чином забезпечується постійний тиск на зубний ряд, що сприяє швидкому переміщенню зубів. Самостійно зняти таку систему пацієнт не може.

Що таке функціональна дуга?

Іноді можливо змінити шлях росту щелепи, використовуючи функціональну систему. Вона працює, використовуючи силу м’язів щелепи та може допомогти з деякими типами проблем прикусу.

Що таке невидимі пластинки?

Це жорсткі, пластикові елайнери, в перекладі – пресформи, що використвуються для того щоб виправити зуби. Кілька комплектів спеціально відлитих елайнерів виготовляються індивідуально для кожного пацієнта. Кожен комплект надівається протягом двох тижнів перед заміною на наступний. Вони зроблені з прозорого пластика, тому практично непомітні.

вирівнювання зубів
Елайнери

Для досягнення найкращих результатів елайнери слід носити від 22 до 23 годин на день. Їх можна легко знімати під час їжі, чистити щіткою. Таке лікування може застосовуватись тільки після прорізування всіх постійних зубів.

Скільки часу триває ортодонтичне лікування?

Тривалість лікування залежить від того, наскільки серйозна проблема. Воно може зайняти від декількох місяців до двох з половиною років. Більшість людей лікуються протягом одного – двох років.

Що відбувається, коли зуби вже стали в правильне положення?

Коли лікування закінчено, зуби потрібно тримати в положенні протягом деякого часу. Це викликано періодом утримування, коли ще існує ризик, що вони можуть зміститись в попереднє положення. В цей час застосовуються стопорні прилади які тримають зуби на місці.

Їх завдання зафіксувати положення зубів до повної адаптації оточуючої кісткової тканини та ясен. Фіксатори можуть бути знімними або стаціонарними, в залежності від клінічної ситуації.

Чи болюче ортодонтичне лікування?

Всі системи видаватимуться дивними спочатку, та можуть створювати відчуття дискомфорту. Якщо проблема не зникне, ортодонт може провести коригування, щоб допомогти. Різкого болю не буде, однак перші два адаптаційні тижні будьте готові до неприємних відчуттів під час жування.

Скільки візитів потрібно?

Ортодонтичні брекети зазвичай потребують коригування кожні 4-6 тижнів. Ваш лікар повідомить, як часто ваша ортодинтична система потребуватиме коригування для найбільш ефективного лікування.

Наскільки успішним буде лікування?

Успіх вирівнювання зубів залежить як від навичок ортодонта, так і від ентузіазму та послужливості пацієнта (і батьків, якщо пацієнт дитина). Важливо дотримуватися усіх вказівок стоматолога-ортодонта та йти на зустріч.

Успіх лікування також залежить від прихильності пацієнта. Для дитячого ортодонтичного лікування дуже важливо, щоб пацієнт був таким же завзятим, як і батьки.

Чи може ортодонтичне лікування пошкодити зуби?

Зуби можуть бути пошкоджені, якщо ви не дбаєте про них належним чином під час лікування. Самі брекети не заподіють шкоди, але погана чистка і занадто багато солодких продуктів і напоїв може привести до незворотного пошкодження зубів. Тому вам потрібно чистити ваші зуби і прилад дуже ретельно.

Чи є вирівнювання зубів постійним?

Зазвичай ортодонтичне лікування має сталий ефект, однак дати гарантію на усе життя вам ніхто не зможе. Феномен Стемптона-Капдепона – фізіологічний процес зміщення зубів в напрямку відсутніх зубів може спричинити зміни зубного ряду протягом життя. Аналогічно відбуватиметься при відсутності змикальних контактів внаслідок стирання жувальних поверхонь зубів.

Як я можу отримати ортодонтичне лікування?

Перше, що потрібно зробити, це відвідати власного стоматолога та отримати консультацію. Ваш лікар буде знати, чи потрібно вам лікування та зможе порадити компетентного спеціаліста.

Як доглядати за пластинками та зубами?

Важливо контролювати стан гігієни ротової порожнини під час ортодонтичного лікування.

Слід щоденно ретельно чистити зуби, в тому числі між зубами. Брекети доволі тонкі, тож ви повинні переконатися, що ви чистите їх достатньо добре і без зайвого навантаження, щоб вони не ламалися. Ваш стоматолог зможе показати вам спеціальні методи гігієни в залежності від пристрою, який використовується для лікування.

Харчування під час вирівнювання зубів

Скоротіть кількість солодких продуктів і напоїв. Уникайте закусок і напоїв, що містять цукор, а також газованих напоїв. Крім того, липкі і тверді продукти можуть пошкодити пластинки.

Чистіть зуби останній раз вночі і принаймні ще раз протягом дня. При необхідності використовуйте ополіскувач для рота. Лікар стоматолог порекомендує вам зубну пасту з більшою концентрацією фтору або, можливо, фтористий гель для запобігання виникненню каріозних уражень.

[Total: 1    Average: 5/5]

Також читайте

Rate article
Call Now Button