Відбілювання зубів

Блог

Історія відбілювання зубів

Давайте розберемося, чи шкідлива взагалі дана процедура, а також будь-які збитки може нанести гель для відбілювання зубів якщо купити його не у стоматолога, а в аптеці. Отже, відбілювання зубів в принципі не може бути процедурою, що завдає великої шкоди їх здоров’ю. Якби це було так насправді, дана процедура не була б такою популярною у стоматологів всього світу. Причому, чим розвиненіша країна, тим більшою популярністю користується в ній відбілювання зубів в стоматології. Чи не правда, вичерпна істина?

Чим тільки не намагалися вибілювати зуби кілька століть назад – і кислотою, і абразивами. Зуби могли бути білими, але користі це не приносило.

відбілювання зубів
Трохи пізніше – приблизно 150 років тому почали використовувати технології відбілювання гіпохлоридом кальцію або перекисом водню. Незабаром ця технологія набула нового змісту після того, як перекис водню почали обробляти світлом вищої інтенсивності. Вона використовується і по сьогодні.

Вплив кольору посмішки на соціальне життя

Ви не помічали, як власник блискучої посмішки піднімає настрій не тільки собі, а й оточуючим? Особливо це важливо для людей, які постійно “варяться” в соціумі. Але як би Ви не стежили за своїми зубами, любов до напоїв з барвниками, наприклад кава, вино, кола і т.п. не дадуть Вашим зубам завжди бути білими. Куріння, травми, лікування каналів також позначаться на білизні і здоров’ї зубів. Якщо ж на зубах лише наліт і відкладення, відбілити зуби буде набагато простіше.

Типи природнього кольору зубів

Природний колір зубів також має значення. Жовті й коричневі тони легко вибілюються, зуби з сірим відтінком змусять лікаря попрацювати.

Скільки часу триває відбілюючий ефект?

Багато хто з нас, роздумуючи над тим, відбілювати зуби чи ні, дотримуються помилкової думки, що після першого відбілювання процедуру потрібно буде повторювати дуже часто. Насправді відбілювання зубів, як і нарощування нігтів або будь-яка інша косметична процедура, дає ефект, але на певний період часу. Адже людина є живою. Кожен їсть, п’є, хворіє, лікується, старіє, всі тканини його організму з часом змінюються. Тому вважати, що відбілювання зубів не дасть тривалого ефекту помилково. Ця процедура дає певний ефект в залежності від обраної методики, витратних матеріалів, особливостей зубів і організму пацієнта, віку та харчових пристрастей і т. д. Але тривалість цього ефекту – критерій суто індивідуальний. Він багато в чому залежить від вашого бажання надалі ретельно підтримувати гігієну і білизну зубів.

Щоб зберегти зуби білими після відбілювання потрібно дотримуватись дієти?

“Виходить, що після відбілювання потрібно буде уникати кави, чаю, червоного вина, тютюнопаління та інших «радощів життя”? – Запитаєте ви.

Відповідь стоматолога буде такою: «Зовсім не обов’язково відмовлятися від улюблених продуктів, щоб зберегти білизну зубів надовго».
Зрозуміло, що переглянути свій спосіб життя, харчові пристрасті і режим харчування потрібно кожному, хто хоче подовше зберегти здоров’я, в тому числі і здоров’я, а також білизну зубів. Однак суворі обмеження на рахунок прийому в їжу продуктів, що містять фарбники, діють після відбілювання зубів лише протягом перших 48 годин.
А ось підтримувати гігієну порожнини рота для продовження ефекту після проведеної процедури і підтримки білизни зубів потрібно буде регулярно і ретельно.

Чи є болючим відбілювання зубів?

Чимало людей просто вважають, що освітлити зуби на кілька тонів – це боляче. У нинішній стоматології при проведенні даної процедури больові відчуття взагалі виключені. Біль при відбілюванні може виникати лише у тих випадках, коли в зубній емалі є тріщини. Але пацієнтів з такими проблемами досвідчений стоматолог просто не допустить до відбілювання. Адже цією процедурою в хорошій клініці передує ретельна підготовка. Це:

  • і санація порожнини рота,
  • і професійна чистка в стоматології,
  • і лікування карієсу,
  • усунення проблем і хвороб ясен.

Окремим пацієнтам, що страждають підвищеною чутливістю зубів, перед відбілюванням і після нього проводиться спеціальний курс ремінералізуючої терапії. Таке лікування дозволяє закрити тріщини зубної емалі і зміцнити її.

Методи відбілювання зубів

Варто розуміти різницю між кисневим відбілюванням і хімічним. Зазвичай більш дешеві відбілюючі системи на основі кислоти чи перекису водню не заміняють органічні сполуки в зубній емалі, а лише окислюють їх. Така процедура дійсно може принести шкоду здоров’ю зубів. Відбілювати зуби занадто дорого, вважають багато хто, тому виключають з кошторису витрат цю процедуру. Але дороге відбілювання зубів – це та процедура, яка не тільки робить білосніжною вашу посмішку, а й зміцнює зубну емаль. Таким чином, заплативши за одну процедуру, ви в кінцевому підсумку проходите дві одночасно: і зміцнюєте зубну емаль, роблячи її більш стійкою до подальшого розвитку карієсу, і вибілює зуби, дозволяючи усмішці засяяти з новою силою.

Сучасні системи відбілювання в ході процедури дозволяють замінити органічні сполуки, що потрапили в структуру зубних тканин і фарбувальних їх, більш твердими мінеральними компонентами. Наприклад, відбілювання зубів zoom дозволяє не тільки окислити частинки органічних сполук всередині зуба, які стали причиною зміни його кольору, але і наситити зубну емаль спеціальним мінеральним комплексом.

Відбілюючі системи та їх вплив на зуби

Існують відбілюючі системи Zoom, Zoom2, Zoom3 (Zoom3 ще й лікує пошкоджену емаль). Все проходить швидко і безболісно: гель активується на зубах, викликаючи виділення кисню, який вступає в реакцію з пігментом зуба і знебарвлює його. Десна та інші м’які тканини під час цього процесу ізольовані.

Якщо відбілювання зубів зовні не дає повноцінного відбілювання всього зуба, використовують девітальне відбілювання (внутрішнє) – в середину зуба закладають гель, наверх – тимчасову пломбу. Гель треба буде міняти, так що це потребуватиме декількох відвідувань лікаря.

Як тільки вийде потрібний колір, лікар встановить постійну пломбу. Але цей вид відбілювання годиться лише для власних зубів – пломби, протези і коронки не можуть бути вибілені!

Висновок про выдбілювання зубів

Статистика стверджує, що більше половини пацієнтів стоматології не мають наміру відбілювати зуби лише тому, що вважають цю процедуру непотрібною, такою, що шкодить зубам, а також звичайним «викачуванням грошей». З кожним днем винаходять все нові і нові способи лікувати, відбілювати або протезувати зуби. Причому кожен наступний з них більш гуманний, ніж попередній. Та й ціни на відбілювання зубів з часом тільки знижуються. Слід зазначити, що часом така мізерна процедура може допомогти побороти чималі комплекси пов’язані із виглядом власної посмішки.

Перш, ніж робити відбілювання зубів, проконсультуйтеся зі своїм лікарем – чи немає у Вас алергії, яких-небудь захворювань, небезпечних для такого процесу. Дітям до 16, вагітним жінкам і деяким клієнтам до 18-ти відбілювання не рекомендується. А загалом, воно безпечне.

[Total: 1    Average: 5/5]

Також читайте

Rate article
Call Now Button