У старших жінок, які страждають від втрати зубів, частіше розвивається високий кров’яний тиск

Блог

Дослідження вказує на те, що жінки в постменопаузі, які відчувають втрату зубів, мають підвищений ризик розвитку високого кров’яного тиску.

Дослідження показали зв’язок між захворюваннями пародонту і втратою зубів з гіпертонією

Нове дослідження в American Journal of Hypertension свідчить про те, що у жінок у постменопаузі, які зазнали втрати зубів, є підвищений ризик розвитку високого кров’яного тиску.

Учасниками дослідження були 36 692 жінки в менопаузі з ініціативи жіночої ініціативи-спостереження в США, яку щорічно відстежували від початкової оцінки пародонту в 1998–2015 рр.

гіпертензія від втрати зубів

У дослідженні спостерігався позитивний зв’язок між втратою зубів та ризиком гіпертензії серед жінок у постменопаузі. Зокрема, ці жінки мали приблизно на 20% більш високий ризик розвитку гіпертензії під час спостереження в порівнянні з іншими жінками.

Існує кілька можливих причин для зв’язку котрий спостерігався. Одним з можливих пояснень є те, що коли люди втрачають зуби, вони можуть змінити свій раціон на більш м’яку та оброблену їжу. Ці зміни в структурі харчування можуть бути пов’язані з підвищеним ризиком гіпертензії. Не було виявлено жодного прямого зв’язку між захворюваннями пародонту і гіпертензією.

Дослідження показує, що старші жінки в постменопаузі, які втрачають зуби, можуть представляти собою групу з підвищеним ризиком розвитку гіпертензії. Таким чином, вчені, які беруть участь у дослідженні, вважають, що поліпшення гігієни зубів серед тих, хто має ризик втрати зубів, а також профілактичні заходи, такі як більш тісний моніторинг артеріального тиску, модифікація дієти, фізична активність і втрата ваги, можуть зменшити ризик гіпертонії. Результати також свідчать про те, що втрата зубів може служити клінічним попереджувальним знаком для збільшення ризику гіпертонії.

“Ці дані свідчать про те, що втрата зубів може бути важливим фактором розвитку гіпертонії”, – сказав старший автор статті Жан Вактавскі-Венде. “Подальші дослідження можуть допомогти нам визначити основні механізми, за допомогою яких ці два поширені захворювання пов’язані між собою“.

Джерело: https://www.sciencedaily.com

[Total: 1    Average: 5/5]

Також читайте

Rate article
Call Now Button