Дослідження молочних зубів немовлят дозволять прогнозувати можливі фактори ризику в дорослому житті

новини стоматології Блог

Дані, отримані з досліджень зубів англосаксонських дітей, можуть допомогти виявити серед сучасних дітей, найбільш схильних до ризику таких захворювань, як ожиріння, діабет і хвороби серця.

новини стоматології

Дослідники провели аналіз молочних зубів дитячих скелетів 10 століття

Дослідники з Університету Бредфорда виявили, що аналіз молочних зубів дитячих скелетів з періоду 10 століття у Нортгемптонширі, Англія, дав більш надійний показник стану здоров’я і типу харчування, ніж кістки.

Дослідження, опубліковане 6 вересня 2018 року, в Американському журналі фізичної антропології, показує, що, аналізуючи дентин з молочних зубів англосаксонських дітей, вимальовується чітка картина розвитку цих дітей від третього триместру вагітності і далі, та є непрямим показником здоров’я матерів. Це перший раз, коли були виміряні безпечні внутрішньоутробні дані.

Скелети проаналізовані в університеті Бредфорда походять з селища при Furnells Раундсі та від групи, що як відомо, була під грудним вигодуванням. Вплив винятково цього харчування, або стресу, міг обмежувати зростання кісточок. Що в результаті могло вносити похибки до даних аналізу одних кісток, таких як вік.

Дослідники також змогли проаналізувати на дітей різного віку, щоб виявити, чи були у тих, хто вижив у перші 1000 днів від зачаття, різні біомаркери стресу, в порівнянні з тими, хто помер в цей період високого ризику.

В чому особливість даного методу аналізу?

Зуби, на відміну від кісток, продовжують рости під стресом і напругою та фіксувати високі значення азоту. Ця ознака дає більш ясну картину того, що відбувається з дитиною від народження. Зуби, по суті, діють як архів якості харчування і здоров’я, як дитини, так і матері.

Доктор Джулія Бомонт зі школи археологічних та судових наук Бредфордського університету сказала: “Це перший випадок, коли ми змогли з упевненістю виміряти внутрішньоутробні значення азоту дентину. Ми відзначаємо, що коли кістки і зуби формуються одночасно, кістки не реєструють високі значення азоту, які виникають під час стресу.

Наша гіпотеза полягає в тому, що кістка не росте, а зуби ростуть. Таким чином, археологія не може покладатися тільки на докази, що базуються на аналізі кісток, тому що кістки не формуються і не реєструються під час високого стресу, і ми не можемо бути впевнені, наприклад, у віці скелета. Зуби більш надійні, так як вони продовжують рости, навіть коли дитина голодує.”

Яке застосування цього методу дослідження в сучасній медицині?

Крім археологічного значення цього методу аналізу, доктор Бомон вважає, що він має пряме застосування в сучасній медицині.

Вона сказала: “Росте консенсус стосовно того, що такі фактори, як низька вага при народженні, надають значний вплив на ймовірність розвитку таких захворювань, як хвороби серця, діабет і ожиріння, і що перші 1000 днів з моменту зачаття встановлюють наш “шаблон”. Аналізуючи молочні зуби сучасних дітей так само, як скелети англосаксів, ми можемо виміряти ті ж значення і побачити фактори ризику, з якими вони, ймовірно, зіштовхнуться в подальшому житті, що дозволить вжити заходів для пом’якшення таких ризиків.”

Джерело: https://www.bradford.ac.uk/news/2018/anglo-saxon-teeththur-6-sept-2018.php

[Total: 0    Average: 0/5]

Також читайте

Rate article
Call Now Button