Чутливість Зубів: Причини, Методи Лікування

чутливість зубів Блог

Чутливість зубів є загальною стоматологічної проблемою, яка включає дискомфорт або біль в зубах при впливі певних речовинами чи температури. За даними Академії загальної стоматології, не менше 40 мільйонів дорослих людей страждають від чутливих зубів в Сполучених Штатах.

чутливість зубів

Біль часто буває різким та раптовим, але він тимчасовий. За даними Клініки Клівленда, причиною болю є раптове подразнення нервових закінчень зуба. На щастя, чутливі зуби можна лікувати, і стан може покращитися.

Причини чутливості зубів

Групи ризику по чутливості зубів відсутні. За словами доктора Маргарет Кулотта-Нортон, дантиста з Вашингтона і колишнього президента стоматологічного товариства, таке може трапитися з кожним.

“Найбільш поширений симптом – це раптовий, різкий спалах болю, коли зуби піддаються впливу повітря, холодного, солодкого, кислого або гарячої їжі”, – розповіла вона “жива наука”. Деякі люди можуть відчувати чутливість зубів від чищення або чищення зубів ниткою.

У здорових зубах емаль захищає основний шар дентину, який м’якше емалі. Коріння зубів захищені яснами. Але якщо емаль зношується або лінія ясен відступила, то дентин стає незахищеним.

“Порожнини, тріснуті зуби, рецесія ясен, емаль і ерозія коріння-все це змушує дентин піддаватися впливу подразників”, – сказав Кулотта-Нортон. – Дентин пов’язаний з нервом, який викликає біль в чутливих зубах.”

За даними Академії загальної стоматології, дентин містить тисячі мікроскопічних канальців або каналів, що ведуть до пульпи зуба. При впливі на них, дентинні канальці передають жар, холод, кислотні речовини до нервових закінчень всередині зуба, викликаючи біль.

дентин

За даними клініки Клівленда, деякі фактори, які сприяють чутливим зубам, можуть включати:

 • Занадто сильне та часте чищення зубів щіткою або щіткою з жорсткою щетиною. Це може зношувати емаль, змушуючи дентин піддаватися впливу подразників або стимулювати рецесії ясен.
 • Рецесія ясен. Це часто трапляється у людей, які страждають захворюваннями пародонту, і це оголює дентин.
 • Гінгівіт. Запалена і хвора тканина ясен може привести до впливу на тканини кореня зуба.
 • Тріснуті зуби. Вони можуть наповнюватися бактеріями із зубного нальоту і викликати запалення в пульпі зуба. У більш важких випадках це може призвести до абсцесу та інфекції.
 • Скреготіння зубами або стискання – бруксизм. Це може зношувати емаль.
 • Тривале застосування ополіскувача для рота. Деякі безрецептурні ополіскувачі для рота містять кислоти. Якщо дентин піддається впливу, кислоти можуть погіршити існуючу чутливість зубів, а також додатково пошкодити шар дентину. Є нейтральні фторидні ополіскувачі для рота, які можуть бути кращим варіантом.
 • Кисла їжа. Стимулює пошкодження емалі.
 • Стоматологічна процедура. Зуби можуть бути чутливі після професійної чистки, заміни коронок та інших процедур відновлення зубів. Зазвичай біль зникає через чотири-шість тижнів.
 • Чутливість зуба після пломбування
 • За даними коледжу стоматології Колумбійського університету, деякі люди можуть відчувати чутливість зубів після заповнення порожнини або заміни пломби. На щастя, чутливість зубів після пломби повинна покращитися сама по собі протягом кількох тижнів. Це може тривати довше, кілька місяців, але поки чутливість зубів показує поступове поліпшення, турбуватися не потрібно. Однак стійка чутливість зубів може вказувати на необхідність лікування кореневого каналу.

Іноді після пломби зуби стають чутливими при укусі. Це можна виправити за допомогою простого регулювання прикусу. Крім того, за даними Колумбійського університету, причиною може бути завищення прикусу після пломбування. В цьому випадку стоматолог може опустити пломбу.

Композитні пломби можуть викликати чутливість зубів при жуванні. Однак, коли зуби стиснуті, болю немає. Ця чутливість зуба зазвичай фіксується шляхом регулювання прикусу або заміни пломби іншим композитом.

Чутливість зубів після відбілювання

Відбілювання зубів – проводиться в кабінеті стоматолога, або з використанням спеціальним засобом в домашніх умовах – він містить тверді хімічні речовини, які видаляють плями, але вони також можуть видалити емаль, що призводить до чутливості зубів. Кілька досліджень досліджували способи, як зменшити біль після процедури відбілювання зубів.

Дослідження 2018 в оперативній стоматології показало, що пацієнти, що приймають ацетоменифин/кодеїн до лікування, не зменшують біль, тому, ймовірно, необхідні більш сучасні заходи. Дослідження лазерів в медичній науці показало, що опромінення зубів низькорівневим червоним лазером з інфрачервоним діодом після відбілювання значно знижує рівень болю.

Дослідження 2018, опубліковане в Журналі Американської стоматологічної асоціації, показало, що застосування гелю для денситоуворення перед відбілюванням значно знижує чутливість зубів після лікування.

Ще одним потенційним рішенням є зміна формули відбілюючих продуктів. Дослідження 2017 опубліковане в клінічних дослідженнях показало, що зменшення кислотності в гелях для відбілювання призвело до значного зменшення болю з такими ж відбілюючими результатами.

Лікування чутливих зубів

Чутливі зуби ніколи повністю не зникають,-сказав Кулотта-Нортон. “Симптоми можуть бути меншими або навіть здаватися зникаючими на деякий час, але якщо причини, через які зуби людини стають чутливими, повністю не усунуто, чутливість періодично проявлятиметься.”

Є кілька видів лікування, і кожен стоматолог має свої улюблені, які вони, швидше за все, порекомендують. Немає єдиного варіанту лікування, який працює для всіх.

“Правильний діагноз причини чутливості має важливе значення для лікування чутливості. Якщо причина для чутливості адресована, то обрана обробка буде більш успішна в зменшувати біль. Якщо стоматолог просто лікує чутливість, не звертаючись до її причини, проблема буде продовжуватися і погіршуватися”.

Нижче наведені деякі домашні процедури, запропоновані клінікою Клівленда:

Десенсибілізуюча зубна паста.

Існує кілька марок зубної пасти для чутливих зубів. Ваш стоматолог може рекомендувати одну або вам доведеться спробувати різні бренди, поки ви не знайдете продукт, який працює для вас. Обов’язково використовуйте фторовану зубну пасту для чутливих зубів, а не зубну пасту для контролю зубного каменю. Спробуйте нанести перед сном тонкий шар десенсибілізуючої зубної пасти на відкриті корені зубів.

Додаткові рекомендації:

 • Використовуйте зубну щітку з м’якою щетиною.
 • Уникайте сильно кислої їжі.
 • Використовуйте фторований ополіскувач для рота щодня.
 • Уникайте шліфування зубів.

Нижче наведені деякі стоматологічні процедури, які можуть знизити чутливість зубів, згідно Американської стоматологічної асоціації:

 • Фіксація коронок або вкладок. Вони можуть виправити дефект зуба або карієсу, який викликає чутливість.
 • Фторидний гель або лак.
 • Хірургічне коригування ясен. Це захистить корінь і зменшить чутливість якщо тканина відійшла від кореня.
 • Лікування кореневих каналів – видалення нерва. Це останній засіб лікування важкої чутливості зубів, якому не допомогли інші методи.
 • Стоматологічні герметики, що застосовуються до відкритої поверхні кореня.

[Total: 0    Average: 0/5]

Також читайте

Rate article
Call Now Button